مرحله ,قهرمانان ,اروپا ,گروهی ,رکورد ,حذفی ,قهرمانان اروپا ,مرحله گروهی ,مرحله حذفی ,رئال مادرید ,برای اولین ,مرحله گروهی مسابقات

رکوردهای به ثبت رسیده در مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا

با پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و مشخص شدن تکلیف 16 تیم حاضر در مرحله حذفی، رکوردهای به ثبت رسیده در فصل جاری لیگ قهرمانان به نقل از سایت یوفا به شرح ذیل است:

1. کریستیانو رونالدو موفق شد با به ثمر رساندن 11 گل، رکورد گلزنی در مرحله گروهی را که پیش از این با 9 گل در اختیار خودش و لوییز آدریانو بود را بشکند.

2. کریستیانو رونالدو با 88 گل زده، از مرحله گروهی تا فینال، بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست.

3. رئال مادرید با پیروزی 8-0 مقابل مالمو با رکورد بهترین پیروزی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا مساوی کرد. پیش از این لیورپول تحت هدایت رافا بنیتز با پیروزی 8-0 در مقابل بشیکتاش در سال 2007، بهترین برد تاریخ لیگ قهرمانان را به نام خود ثبت کرده بود.

4. در جریان پیروزی 8-0 رئال مادرید در مقابل مالمو، برای اولین بار دو بازیکن (کریستیانو رونالدو و کریم بنزما) موفق به هتریک شدند.

5. رئال مادرید برای نوزدهمین بار متوالی راهی دور حذفی لیگ قهرمانان اروپا شد، که در این زمینه رکورددار است. گفتنی است لوس بلانکوس در 20 حضورش در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا هرگز در مرحله گروهی حذف نشده است.

6. رئال مادرید، بارسلونا، پورتو و منچستر یونایتد با 20 بار حضور در مرحله گروهی مسابقات رکورددار هستند.

7. ایکر کاسیاس دروازه بان فعلی پورتو و سابق رئال مادرید با 156 حضور در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا رکورددار است. وی با حضور در دیدار برگشت پورتو در مقابل چلسی با 158 بازی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا (شامل مرحله مقدماتی) از ژاوی در این زمینه نیز پیشی گرفت. با این حال کاسیاس پس از 16 حضور متوالی در مرحله حذفی مسابقات، برای اولین بار از حضور در این مرحله باز ماند.

8. پاریسن ژرمن در دور گروهی مسابقات فقط یک گل دریافت کرد و با رکورد مسابقات برابری کرد. این عملکرد در مقابل رئال مادرید و کریستیانو رونالدویی که 11 گل در مقابل دو تیم دیگر به ثمر رساند، فوق العاده است.

9. خنت اولین تیم بلژیکی است که مجوز حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. اگرچه اندلشت در فصل 2000/01 از مرحله اول گروهی صعود کرد، اما در مرحله دوم گروهی حذف شد و در رسیدن به مرحله حذفی ناکام ماند.

10. بارسلونا در ده دیدار اخیرش در مرحله گروهی شکست نخورده است و رکورد خود را بهبود بخشید.

11. دینامو کیف پس از ده بار حذف شدن در مرحله گروهی، برای اولین بار از فصل 1999/2000 موفق به کسب مجوز حضور در مرحله حذفی شد.

12. المپیاکوس با شکست 3-0 در مقابل آرسنال، رکورد حذف از مرحله گروهی را به 13 بار ارتقا داد.

13. آرسنال برای شانزدهمین بار متوالی تحت هدایت آرسن ونگر راهی مرحله حذفی شد. اکنون این مربی فرانسوی یک بار بیشتر از سر الکس فرگوسن سرمربی سابق منچستر یونایتد (15 بار) به مرحله حذفی رسیده است.

14. توماس مولر با حضور در پیروزی 4-0 بایرن مونیخ در مقابل المپیاکوس، با 26 سال و 72 روز، به جوانترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا بدل شد که به رکورد 50 پیروزی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا دست یافت. وی در راه ثبت این رکورد 14 ماه جوانتر از لیونل مسی بود.

15. رم با شش امتیاز به عنوان تیم دوم گروهش صعود کرد تا با ضعیفترین رکورد مسابقات (با ثبت سه امتیاز برای هر پیروزی) که پیش از این در اختیار زنیت بود مساوی کند.

16. رم در بین تمامی تیم هایی که تاکنون مجوز حضور به مرحله حذفی را کسب کرده اند، ضعیف ترین خط دفاعی را داشته است و یک رکورد منفی دیگر نیز به نام خود ثبت کرد. آاس رم با 16 گل خورده، رکورد 14 گل خورده قبلی را ارتقا داد. تنها یک تیم حذف شده در فصل جاری (مالمو، 21 گل خورده) گل های بیشتری نسبت به رم دریافت کرد.

17. اسپانیا اولین کشوری است که پنج نماینده در مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا داشته است.

18. ده کشور (اسپانیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، فرانسه، پرتغال، اوکراین، بلژیک، هلند، روسیه) در مرحله حذفی مسابقات نماینده دارند و رکورد قبلی مسابقات که در فصل 2003/04 (8 کشور) رقم خورد را شکست.

19. تمامی 16 تیمی که به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند، بدون حضور در مرحله پلی آف در این مسابقات حاضر بودند و تمامی 10 تیمی که از طریق پلی آف راهی لیگ قهرمانان اروپا شدند از دور مسابقات حذف شدند که برای اولین بار از فصل 2009/10 چنین اتفاقی رقم خورد.

 

 

منبع اصلی مطلب : هواداران کریستیانو رونالدو
برچسب ها : مرحله ,قهرمانان ,اروپا ,گروهی ,رکورد ,حذفی ,قهرمانان اروپا ,مرحله گروهی ,مرحله حذفی ,رئال مادرید ,برای اولین ,مرحله گروهی مسابقات
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : رکوردهای به ثبت رسیده در مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا